SANKO Üniversitesinde yeni program başlıyor

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ilk mezunlarını 2017-2018 yılında vermesinin ardından Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Tezli Yüksek Lisans Programını başlatıyor.

Genel fizyoterapi alanında açılacak Tezli Yüksek Lisans Programı 2018-2019 Bahar Döneminde öğrenci alımı ile başlayacak. Öğrenciler Ortopedik Rehabilitasyon Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Nörolojik Rehabilitasyon Pediatrik Rehabilitasyon Erkek ve Kadın Sağlığı ve Mesleki Rehabilitasyon uzmanlık alanlarına yönelik özel eğitimler alabilecek ve tez çalışmaları yapabilecekler.

Bu program öğrencinin bağımsız araştırma yapmasının yanı sıra bilimsel olayları geniş ve derin bir bakış açısı ile irdeleyerek yorum yapma ve yeni çıkarımlara ulaşmak için gerekli adımları belirleme yeteneği kazandırmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Fizyoterapi ve Rehabilitasyon biliminin tüm kavram ve metotlarını kavrayabilmiş gerçek hayat uygulamalarını yorumlama yetisine sahip olabilen kendi çalışma alanında söz sahibi ulusal ve uluslararası projelerde katkı sağlayabilen ve bilgi birikimini bilim dünyasına bildiri makale kitap gibi yayınlarla aktarabilen genç araştırmacılar ve öğretim üyeleri yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu programa Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans diplomasına sahip fizyoterapistler başvurabileceklerdir.

Program başvuru tarihleri 4-15 Şubat 2019dur.

Giriş sınavı 18 Şubat 2019da yapılacak olup sonuçlar 19 Şubat 2019 tarihinde ilan edilecektir. Bahar yarıyılında dersler 11 Mart 2019 tarihinde başlayacaktır.

Tarihlerle ilgili detaylı bilgiye http://www.sanko.edu.tr/akademiktakvim-1074-393 adresinden ulaşabilirsiniz.

Program bilgileri ve kontenjan duyuruları için  http://www.sanko.edu.tr/  adresi takip edilebilir.

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1768822/sanko-universitesinde-yeni-program-basliyor