Bir rektörün fantezisi dudak uçuklatıyor

108 devlet üniversitesi arasında 90. sırada olan Siirt Üniversitesinin Rektörü Murat Erman için süper lüks araç ihalesine çıkıldı.

28 aylığına kiralanacak araç için tam 30 özellik sıralandı. Özellikler arasında Yabancı menşeli siyah renkli 44 dizel motor 2000 cc en az 190 beygir güç start stop ısıtmalı koltuklu uydu telefonlu saatte 232 kilometre yapabilecek nitelikte ve 0-100 kilometreye 8.2 saniyede çıkabilen kriterleri sıralandı.

13 Kasımda çıkılan ihalenin şartnamesine göre rektör makam aracını mesai dışında da kullanabilecek.

Rektör Murat Erman için kiralanacak makam aracının özellikleri 2017 ve daha üst model yabancı menşeli ve dizel kilometresi 30 bini aşamamış ve dış rengi siyah olacak. Aracın yabancı menşeli ve dizel silindir hacmi en az 2000 cc ve motor gücü en az 190 hp olması gerekiyor.

UYDU TELEFONU OLACAK

Makam aracının sürücü ön yolcu yan ve perde hava yastıklı dinamik süspansiyonlu uzaktan kumandalı merkezi kilitli immobilizer ve start-stop sistemi enerji geri kazanım sistemi hız sabitleme sistemi verimlilik modülü ve  elektromekanik direksiyonu olması gerektiği belirtildi.

Uydu telefon ve Bluetooht bağlantısı deluxe çift bölgeli tam otomatik klimalı 4 kol tasarımlı çok fonksiyonlu deri direksiyon ön ve arka park mesafe ölçer park sensörlü  olarak tanımlanan aracın elektromekanik park frenli elektrikli ısıtmalı ve katlanabilir yan aynalı olması gerektiği ifade edildi.   28 aylığına kiralanacak araç için sürücü bilgilendirme sistemli yol bilgisayarlı Türkçe navigasyonlu ısıtmalı koltuklu uzunluğu 4 bin 932 mm. genişliği bin 874 mm yüksekliği bin 455 mm ağırlığı bin 660 kg azami hızı 232 km/saat hızlanması da 0-100 km/saat 8.2 saniye olacak şeklinde sıralandı.

Sözcü 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1771177/bir-rektorun-fantezisi-dudak-ucuklatiyor