Oğuzeli’nde '25 Aralık mücadele koşusu'

Oğuzelinde Gaziantepin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü münasebeti ile 25 Aralık Mücadele Koşusu düzenlendi.

Oğuzeli Belediyesinin düzenlediği koşuya katılım yoğun olurken başlama düdüğünü Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç çaldı. Küçük Yıldız ve Genç kategorisinde düzenlenen koşu Havalimanı yolundan başlayarak Oğuzeli Belediyesi önünde son buldu.

Koşuda dereceye giren sporculara ödül ve hediyelerini Oğuzeli Kaymakamı Batuhan Bingöl Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç Oğuzeli Belediye Başkan Yardımcısı Niyami Özada ve Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Yüksel takdim etti.

Koşu sonrası yaptığı açıklamada 97 yıl önce ecdadımızın bizlere büyük bir miras bıraktığının altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç Bize bırakılan mirasın emanetçisi ve koruyucusu olacağız dedi.

Başkan Kılıç Gaziantep Savunması eşine tarihte bir daha rastlanmayan şanlı bir destandır. Bu şanlı savunma yalnız Gazianteplilerin değil bütün insanlık dünyasının hayret takdir ve hürmetini kazanmıştır. Bu büyük zaferin 97. Yıldönümünde tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum. Gaziantepin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü münasebeti ile düzenlemiş olduğumuz 25 Aralık Mücadele koşusunda mücadele eden ve dereceye giren tüm sporcularımızı tüm kalbimle tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum dedi.

Koşuda dereceye giren sporcular Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıça ve belediye yetkililerine teşekkür ederken galibiyetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1771254/oguzelinde-25-aralik-mucadele-kosusu