Doktorun yolunu kesip ağzını burnunu kırdılar

Sağlıkta şiddet bir türlü son bulmuyor. Sahnede yine bir hasta yakını var. Sokak ortasında bir hasta yakını tarafından yolu kesilen doktor öldüresiye dövüldü...


Haber merkezimize az önce ulaşan bilgilere göre korkunç hadise dün akşam saatlerinde İstanbulu'un Zeytinburnu ilçesi Metro durağında meydana geldi . Görgü tanıklarının İddiasına göre, özel bir hastanede Üroloji uzmanı olarak hizmet veren  Op. Dr. Hasan Cabbar'ın yolu mesai çıkışında eski bir hastasının oğlu tarafından kesildi.

Tedavi sonrası babasının durumunun iyi olmadığını söyleyen ve tehditler savuran hasta yakını, doktordan harcadıkları parayı geri vermesini istedi. Ardından doktora saldıran zanlı, feci şekilde darp etti.

Aldığı ağır darbelerle olduğu yere yığılan ve kendinden geçerek baygınlık geçiren doktor Hasan Cabbar, sağlık ekipleri tarafından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi kaldırıldı.

Kolunda ve burnunda kırık olduğu tespit edilen doktor Cabbar, hastanede tedavi altına alındı. Kaçan saldırganın yakalanması için soruşturma başlatıldı. 


“Sol elimde ve burnumda kırık tespit edildi” 
Saldırı anının anlatan Op. Dr. Hasan Cabbar, “Zeytinburnu otobüs durağında indim. Otobüs durağından yürüyordum. Otoparkta hastanın küçük oğlu arkadan yaklaştı. Beni tehdit etmeye başladı. Para istedi, bende paranın olmadığını söyledim. ‘Kaç tane evin var, bir sürü gelirin falan var’ dedi. Saldırmaya başladı. Kafamı yumruklayıp aşağı düşürdü. Tekme tokat girmeye başladı. Sol elimde bir kırık tespit edildi. Burnumda kırık tespit edildi. Ağzım da ve dudaklarım da yumruktan dolayı hasar meydana geldi. Bayıldım bir anda kendimi devlet hastanesinde buldum” dedi.

iha

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1893156/doktorun-yolunu-kesip-agzini-burnunu-kirdilar