NTO’dan İstihdam Seferberliğine Katılım Çağrısı

Nizip Ticaret Odası NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt 2019 İstihdam Seferberliği programına ilişkin bir açıklama yaptı.

NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın çağrısının ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB ortaklığında yürütülen İstihdam Seferberliği 2019-Burada İş Var Teşvik Paketinin Nizipe ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. dedi.

2019 İstihdam Seferberliği programına tam destek verdiklerini belirten NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: Burası Türkiye Burada İş Var sloganıyla başlatılan yeni istihdam seferberliği firmalarımız için çok önemli bir fırsat. Bu istihdam seferberliği kapsamında verilecek teşviklerden ve avantajlardan bütün sanayicilerimizin faydalanmasını bekliyoruz.

Yeni istihdam seferberliğinde asgari ücret desteği prim ve vergi teşviki başta olmak üzere farklı teşvikler sağlanmaktadır. Üyelerimizin verilecek desteklerden faydalanarak daha fazla üretim daha fazla ihracata yönelmesini ümit ediyoruz. Devlet program kapsamında 30 Nisana kadar ilave istihdam yapan şirketlere her bir çalışan için 3 ay boyunca prim vergi ve ücret desteği verecek.

İzleyen 9 ayda da prim ve vergiler devlet tarafından ödenecek. Kısa Çalışma Yönetmeliği uyarınca ekonomik sebeple çalışma sürelerini azaltan ya da durduran iş yerlerinde 3 ay boyunca azaltılan süreye ilişkin çalışan ücreti İşsizlik Fonundan karşılanacak. SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık destek devamlı hale gelecek. Tüm üyelerimizi bu teşviklerden yararlanarak hem işletmelerinin hem de ekonomik kalkınmaya katkı sunmaya davet ediyorum. ifadelerini kullandı.

NTOdan İstihdam Seferberliğine Katılım Çağrısı Haberinin metni ve fotoğrafı ektedir.

BASIN BÜLTENİ 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1896176/ntodan-istihdam-seferberligine-katilim-cagrisi