Kadınların eserleri görücüye çıktı

Şehitkamil Belediyesine bağlı aile merkezlerinde eğitim gören kadınlar ürettikleri ürünleri sanatseverlerin beğenisine sundu. Hanım Eller isimli serginin açılışı yoğun katılımla yapıldı. Sergideki eserleri inceleyen kişiler eserleri çok beğendiklerini ifade etti.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren 37 aile merkezlerinde eğitim gören kadınlar uzun uğraş ve emek verdikleri Antep işi mefruşat iğne oyası tel kırma rölyef sabun resim pasta gibi 20 farklı branştaki hazırlanan bin 700 ürünü Gazianteplilerin beğenisine sundu. Gaziantep M1 AVMde açılan sergi 9 Mart 2019 saat 17.00a kadar açık kalacak.

Serginin açılış törenine AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlunun eşi Seval Fadıloğlu Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı AK Parti Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç ile çok sayıda öğretmen kursiyer ve sanatsever katıldı.

HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZEL BİRBİRİNDEN RENKLİ

Sergiyi gezdikten sonra sergiye ilişkin bir değerlendirmede bulunan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak eserleri çok beğendiğini dile getirdi. Milletvekili Bakbak şunları söyledi:

Şehitkamil Belediyemizin 37 aile merkezinde eğitim gören kadınlarımızın yaptığı eserleri gördük. Kadınlarımızın yapmış olduğu tüm eserler Gaziantepin kültürünü kumaşını renklerini el işi modellerini yansıtıyor. Bunların dışında tablolar ve özel çalışılmış eserlere de baktım. Hepsi birbirinden güzel birbirinden renkli. Kadınlarımız bu eserleri yaparken sevgilerini yaptıkları eserlere yansıtmışlar. Burada yapılan eserlerin satışı da yapılabiliyor. Kadınlarımız buradan elde ettikleri kazançla aile bütçelerine katkı sağlayabiliyor. Tabi burada Şehitkamil Belediyemize teşekkür etmemiz gerekiyor. Bu merkezlerin açılması öğretmelerinin tespit edilmesi bilginin aktarılması büyük bir emek ve büyük bir fedakarlık gerektiriyor. Ben Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Gaziantepteki kadınların gücünü becerisini kabiliyetini çok iyi gördüğümüz bir serginin içerisinde bulunuyoruz. Ben eser üreten kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum.

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1900603/kadinlarin-eserleri-gorucuye-cikti