Gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Fadıloğlu mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Regaip Kandili dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajda birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek Regaip Kandilinin hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Rıdvan Fadıloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Regaip çok değerli hediye bağış içten gelerek ve yoğun bir şekilde arzu edilen şey anlamlarına gelen Arapça bir sözcüktür. Cenab-ı Hakkın ilahi ihsan ve manevi hediyelerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi ve samimi kalple Allaha yönelenlerin affedilme ümitleri dolayısıyla Müslümanlar tarafından heyecanla beklendiği ve gönülden arzulandığı için Recep ayının ilk Cuma gecesine Regaip Kandili denmiştir. Regaip rahmeti bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir. Regaip Allahın mağfiretinin engin lütuf ve kereminin üzerimize yağdığı bir rahmet gecesidir.

Toplum olarak bu mübarek geceyi değerlendirerek birbirimize kenetlenmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Üç aylar diye bilinen çok bereketli maneviyat mevsiminin habercisi olan Regaip Kandili bizlere hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini ve geride sadece Allahın rızasına uygun iyi ve yararlı amellerin kalacağını bir kez daha hatırlatmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin tüm İslam alemine ve din kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1902536/gonlumuzu-uzanabilecegimiz-herkese-acmaliyiz