Ünverdi'den 8 mart dünya kadınlar günü mesajı

Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında Sevgi şefkat ve fedakarlığın sembolü toplumun en önemli yapı taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar Gününü kutluyorum ifadelerini kullandı.

Adnan Ünverdi ülkemizin nüfusunun yarısının kadınlardan oluştuğunu belirterek kadınların iş dünyasında bilimde sanatta sporda kısacası her alanda çok daha fazla yer alması gerektiğine vurgu yaptı.

Ünverdi kadınların üretim ve toplumsal yaşamdaki önemine işaret ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır sözlerini hatırlattı.

Gelişen dünyada ülkelerin kalkınması ve refah düzeyinin artmasının kadınların üretime katılmasıyla mümkün olabileceğinin altını çizen Ünverdi mesajında: Gaziantep Sanayi Odası olarak kadın girişimciliğine kadınların iş dünyasında daha etkin rol üstlenmelerine ve temsil edilmelerine çok önem veriyoruz. GSO Yönetim Kurulumuzda 3 iş kadını bulunuyor ki yönetim kurulunda en fazla kadın ismin yer aldığı Oda konumundayız. Bu bağlamda TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulumuz Odamız koordinatörlüğünde daha fazla kadının iş dünyasında yer alması için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca kadınların iş dünyasına katılımını artırmak için projeler geliştiriyoruz. Sanayi Odamız ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Kalkınma Ajansı ortaklığında girişimci kadınlara yönelik Kadın Girişimci Destek Merkezini KAGİDEM kuruyoruz. Merkezimiz önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Burada işini geliştiren kadın girişimcilerimiz kendi işlerini kurduktan sonra onların yerine yenileri gelecek. Merkezimiz kadın girişimciliğinde inşallah ülkemize model olacak cümlelerine yer verdi.

Adanan Ünverdi kadınların toplumda hak ettiği saygınlığı görmeleri ve her alanda daha fazla yer almalarını dileyerek kutlama mesajını tamamladı.

BASIN BÜLTENİ 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1903720/unverdiden-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-mesaji