Karataşlılar, bu adaya sahip çıkın

31 Mart mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kala Tüm Türkiye'de olduğu gibi Gaziantep'te de heyecan giderek artıyor. Adaylar çalışmalarına hız verirken yoğun bir şekilde propagandaya devam ediyor. İşte bu yoğunluk içerisinde genç ve dinamik adaylar bir adım önde. Onlardan biri de Karataş mahallesi muhtar adayı Samet Günenç. 

Karataş mahallesi muhtar adayı Samet Günenç henüz 24 yaşında ve ikinci üniversite diplomasını almak üzere. Genç aday Samet Günenç, oldukça iddialı ve bir o kadar da heyecanlı. Gelin Karataş mahallesi muhtar adayı Samet Günenç'i kendi ifadeleri ile tanıyalım

Soru: Merhabalar efendim okuyucularımızın sizi tanıması için kendinizden bahseder misiniz?

Cevap: Merhaba efendim adım Samet Günenc 1995 yılında Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde dünyaya geldim. 16 yıldır Karataş ilçesinde ikamet etmekteyim.Kilis 7 Aralık Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü mezunuyum ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıfı ögrencisiyim.

Soru:Muhtar olmaya nasıl karar verdiniz?

Cevap: Aslında bu soru bir iki cümle ile geçiştirilecek bir soru değil. üzerinde aylarca belkide yıllarca çalışılması gereken bir sorunu çözmek için yola çıktım diyebilirim. Hizmet noktasında yaşanan noksanlığı gidermek ve aynı zamanda mahallemizi daha iyi temsil edebilmek için böyle bir karar aldım diyebilirim.

Soru:Size göre muhtar olmak isteyenlerin sayısı çok mu?

Cevap: Hayır, daha doğrusu yeterli değil demek istiyorum. Çünkü, Şu an için Karataş Mahallesi 41 bin nufusu ile Gaziantep'in en kalabalık mahallesi konumunda. Fazla adayın olması rekabetin olması demektir bu da mahallemize daha iyi hizmet verecek adayın seçilmesi  demektir.  

Soru: Şayet muhtar seçilirseniz hedefleriniz nelerdir?

Cevap: Karataş mahallesinde büyüdüm. Arkadaşlarım, akrabalarım, ailem ve çevrem bu mahallede ikamet etmektedir. Karataş mahallesinin sorunları yakından bilmekteyim. öncelikle mahallemiz ile belediye ve diğer kamu kurumları arasındaki iletişimi daha sağlıklı hale getirebilmek. mahallemizin sorunlarını iligili mercilere aktarabilmek ve çözüm olanaklarını arttırabilmek.

Soru: Karataş mahallesi sakinleri neden size oy versin, farkınız ne

Cevap Diğer adaylardan farklı olarak sadece benim üniversite mezunu olduğumu söyleyebilirim. Almış olduğum eğitim, çağdaş bir vizyon sahibi olmamı gerektirmektedir. Ayrıca, Mahallemizin sıkıntılarını biliyor ve çözüm bulacak olmam beni diğer adaylardan farklı kılıyor diyebilirim.

Soru:31 Marta çok az kaldı, son olarak seçmenlerinize neler söylemek istersiniz

Cevap: Mahallemi seviyorum ve Karataş'ta ikamet etmeye devam edeceğim. Seçimi kazansamda kaybetsemde sizlerle birlikte olacağım. Mahallemizin sorunlarına gelin birlikte çözüm bulalım. Mahallemizi daha iyi temsil edelim.

HABER MERKEZİ

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1906026/karataslilar-bu-adaya-sahip-cikin