SANKO Okulları münazara takımı finale yükseldi

SANKO Okulları Münazara Takımı 5inci Türkiye Münazara Şampiyonası 2nci tur elemelerini geçerek finale yükseldi.

İstanbul İbn Haldun Üniversitesinde düzenlenen 5inci Türkiye Münazara Şampiyonası ikinci tur elemelerinde SANKO Okulları Robert Koleji Galatasaray Lisesi Vefa Lisesi İstanbul Erkek Lisesi Kabataş Erkek Lisesi Fenerbahçe Koleji İtalyan Lisesi Açı Lisesi ve TEVİTÖLünde aralarında bulunduğu 36 okul yarıştı.

Ulaş Dabancı Gülay Kaya Ayça Tezkerecioğlu Doğa Örsyürek ve Zeynep Fesliden oluşan SANKO Okulları Münazara Takımı ikinci tur elemlerinde  Batılı teknoloji şirketlerin Çin pazarına girebilmek için Çinin standartlarını kabul etmeleri yasaklanmalıdır Türkiye tarım ve hayvancılık alanlarında ithalatı sınırlayan kota vergi vb. tüm düzenlemeleri kaldırmalıdır Akademik başarısı kronik olarak düşük bölgelerde eğitim yardım kuruşları eğitim derneği eğitim vakfı vb. kaynaklarını genel başarıyı arttırmak yerine istisnai öğrencilerin potansiyellerini azamileştirmeye odaklamalıdır Hükümet feminist hareket olarak politik yöneliminde bağımsız olarak her bir kadın siyasetçinin seçimi kazanmış olmasını kutlar Kayda değer enerji/ doğal kaynaklarına sahip gelişmekte olan ülkeler enerji kaynaklarından elde ettikleri kazançları vatandaşlarına pay etmelidir konularında hükümet ve muhalefet olarak yarıştıkları bu karşılaşmaların 4ünü tam jüri puanıyla aldı.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı Münazara kulübü öğrencilerin uluslararası hukuku ekonomiyi sporu siyaseti ve gündemi çok yakından takip edip yorumlamayı gerektiren bireyin kendini ifade etme yeteneğini diksiyon ve hitabetini geliştiren bir etkinlik olduğunu belirterek göstermiş oldukları başarıdan dolayı öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi.

Asyalı 20-21 Nisan tarihlerinde İstanbul İbn Haldun Üniversitesinde düzenlenecek final yarışlarında öğrencilerine başarılar diledi.

BASIN BÜLTENİ 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1907822/sanko-okullari-munazara-takimi-finale-yukseldi