Gaziantep'te rakipsiz tek aday o

Tüm Türkiye'de ve Gaziantep'te nefesler tutuldu herkes 31 Mart'ı bekliyor. Propaganda dönemi devam ederken belkide Türkiye'nin en rahat adayı Gaziantep'te. 

Gaziantep'te Şahinbey ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde binlerce insan yaşarken Muhtar adayı ise sadece bir tane. Cumhuriyet mahallesinde muhtarlık tıpkı padişahlık sistemi gibi. Babadan oğula, amcadan yiğene geçip duruyor. Hal böyle oluncada aynı aileye mensup şahıslar tam tamına 40 yıldır muhtarlık müessesini sürdürüyor. Peki kim bu aile? Cumhuriyet mahallesinde yaşayanlar onları  Kapısız'lar diye biliyor.

İşin ilginç olan diğer bir kısmı ise şöyle... Gaziantep'te toplam 437 mahalle var ve bu mahallerde muhtar olmak için can atan 5 binden fazla aday bulunuyor. Yani neredeyse mahalle başına 12 muhtar düşüyor. Ama her ne hikmetse sadece Gaziantep'te Şahinbey ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde tek bir aday var.

“Muhtar devlet ile vatandaş arasında köprüdür” 
Bir muhtarın görevinin devlet ile vatandaş arasında köprü olmak olduğunu aktaran Gaziantep'te Şahinbey ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde muhtar ve adayı  Yunus Kapusız, “Cumhuriyet Mahallesi yaklaşık 45 yıl önce kurulan bir mahalledir. Ailemizde 45 yıl önce rahmetli babam Derviş Kapısız ile muhtarlık serüvenimiz başladı. Babam 17 yıl muhtarlık yaptıktan sonra vefat etti. Bu kez amcam Yaşar Kapısız görevi devraldı. Amcam da üç dönem muhtarlık yaptı. Amcamdan sonra ben ilk seçimde muhtar oldum. Biz vatandaşımızın, mahallelimizin kalbinde teveccühü kazanarak 2019 yılında tekrar aday olarak seçime girdik.

Mahallede tek aday olmak bizi çok sevindirdi. Bu da demek oluyor ki biz mahallede bir şeyler yapıyoruz. Hizmet edebiliyoruz. İnsanlara vermiş olduğumuz güven bizi yeniden aday yaptı. Bakıyoruz bazı mahallelerde 15-20 muhtar adayı var. Yani aslında tek aday olmamız bizim mahallede ne kadar büyük bir yük altıda olduğumuzu da belirtiyor. Mahallelimiz bizden hizmet bekliyor. Biz de diyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir, bu anlayışla görevimizi sürdürüyoruz. Devletin vatandaşa uzanan en sıcak eli muhtardır. Biz bu yolda devam etmekteyiz, edeceğiz. Vatandaşımızın sesi olmaya devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte de mahallemizi daha yaşanılır bir mahalle yapılması noktasında gayretlerimizi devam ettireceğiz” diye konuştu. 

iha

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/1928939/gaziantepte-rakipsiz-tek-aday-o