Böyle vahşet yok... Sokak hayvanlarını kesip yiyormuş

İstanbul Tuzla da iki yıldır sokak hayvanlarını kesip yiyen Fatma Ç. önceki gün de bir sokak köpeğini kendine kurban seçti. Fatma Ç. sokak köpeğinin boğazına bıçak sapladığı sırada hayvanın acı çığlıklarını duyan vatandaşlar harekete geçti.

DİĞER HABERLER İÇİN TIKLA

Yakalanacağını anlayınca kaçan Fatma Ç. Orhanlı Polis Karakolu ekibi tarafından gözaltına alındı. Kan kaybeden yaralı köpek ise İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevinde tedaviye alındı. Fatma Ç. ile birlikte vasisinin de gözaltına alındığı öğrenilirken İstanbul Anadolu  Adalet Sarayında hakim karşısına çıkarılan saldırgan Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

HASTANEYE SEVK

Fatma Ç.nin akıl sağlığı kontrollerinin yapılması kararıyla 21 günlüğüne hastaneye yatırılacağı bildirildi. Daha önce de kedi köpek ve kaplumbağa gibi hayvanları katledip yiyen Fatma Ç. bir süredir Tuzlada korku saçıyordu. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu HAYKONFED Fatma Ç.yi sokaklarda elinde bıçakla ne yapacağı belli olmayan bir tehlike olarak niteledi.

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı da Bu 2016 yılından bu yana yaşanan kaçıncı olay bilmiyoruz ama onlarca vukuatı olduğunu biliyoruz. Sokakta parkta okulların bahçelerinde yakaladığı sokak hayvanlarını bıçağını çıkartıp doğramaya başlıyor. Yetkilileri defalarca uyardık dedi.

Milliyet 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/2477452/boyle-vahset-yok-sokak-hayvanlarini-kesip-yiyormus