Engelli öğrenciler Gaziantep'te unutulmaz bir gün yaşadı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Masal Saati etkinliği kapsamında görme engelli çocuklara özgüven kazandırdı. GAP Görme Engeliler İlkokulu öğrencileri Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi Çocuk Kütüphanesinde unutulmaz bir gün yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahinin  Engelli Dostu Kent ve Çocuk Dostu Kent hedefleri doğrultusunda yaptığı faaliyetlerle dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü etkinlikleriyle çocukların dünyasına dokunmayı başardı.

Masal Saati etkinliğinde GAP Görme Engeliler İlkokulu öğrenciler Hasan Celal Güzel Millet Bahçesinde dolu dolu bir gün geçirdi.  Artık Ben De Hayal Kurabiliyorum diyen görme engelli öğrenciler özgüven kazandı. Millet Bahçesinde bulunan nesnelerin hayallerini kurarak gelecekleriyle ilgili düşüncelerini anlattı.

Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü tarafından çocukların gönlüne dokunmak hayal dünyalarının kapılarını aralamak için düzenlenen Masal Saati etkinlikleri gerçekleştirildi.

Büyükşehir Hayal kurabilmek ne güzel Engelsiz düşünce umut çocuklar ve paylaşmak güzel söyleminin içini dolduran faaliyetleriyle görme engelli çocukların gönlüne dokunmaya devam edecek.

BASIN BÜLTENİ 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/2485613/engelli-ogrenciler-gaziantepte-unutulmaz-bir-gun-yasadi