Mikro art sanatı Şahinbey’de canlanıyor

Şahinbey Belediyesine bağlı Hasan Celal Güzel Gençlik Merkezinde muhasebe ve finansman eğitimi veren Yusuf Çakmak Türkiye'de Mikro Art sanatını yapan iki kişiden birsi.

Şahinbey Belediyesine bağlı Hasan Celal Güzel Gençlik Merkezinde muhasebe ve finansman eğitiminin dışında Mikro Art sanatı ile Kuş tüyü fındık fıstık kabukları hap tanesi soğan zarı incir çekirdeği ve aklınıza gelebilecek her türlü küçük objeyi tuval olarak kullanan Yusuf Çakmak Hasan Celal Güzel Sosyal Tesis inde gönüllü olarak öğrencilere ve tesis hocalarına eğitim veriyor.

KÜÇÜK OBJELERLE DEV ESERLER

Hasan Celal Güzel Gençlik Merkezinde Bilgisayarlı Muhasebe eğitimcisi Yusuf Çakmak Mikro Art sanatına ilgisinin küçük yaşlarda başladığını belirterek Hasan Celal Güzel Gençlik Merkezinde muhasebe ve finansman eğitmeni olarak çalışıyorum ve aynı zamanda sanatın farklı bir dalıyla ilgileniyorum. Mikro art sanatını Türkiyede yapan iki kişiden birisiyim. Küçük nesneler üzerine resimler çiziyorum. Şahinbey Belediyemizin düzenlemiş olduğu sergilere katılarak yapmış olduğum çalışmaları vatandaşlara sundum ve oldukça olumlu dönüşler aldım.

Bu sanatı Şahinbey Belediyemizin de destekleri ile birçok kişiye öğretmek istiyorum. Çünkü kimsenin dikkatini çekmeyen nesnelerin üzerine çizimler yaparak sanata dönüştürüyorum. İncir Çekirdeğinin üzerine Türk Bayrağı çizdim  yumurtanın beyazına resim çizdim. Kahve telfinden resim yaptım. Yani aklınıza gelecek tüm küçük nesneler üzerine farklı çalışmalar yapabiliyorum. Bu sanatı Başkanımız Mehmet Tahmazoğlunun sayesinde daha da geniş kitlelere yayacağımıza inanıyorum dedi.

BASIN BÜLTENİ 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/2486135/mikro-art-sanati-sahinbeyde-canlaniyor