Bu ülkede adalet var diyen el kaldırsın

Adanada Çıtır isimli hamile kediyi pitbull cinsi köpeğin ağzına atarak ölümüne neden oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 çocuk adliyeye sevk edildi.

Kediyi tutup köpeğin ağzına atan a.y. basın mensuplarının kedı öldü hıç mı üzülmedın sorusu üzerine ben senı vursam bile üzülmem kedıye mı üzüleceğım. yanıtını verdi.

YAŞANTIMIZ YETER

Çocuklardan bir diğeri ise görüntülendiklerini fark edince ÇEKIN ALEM YAKIŞIKLI GÖRSÜN. dedi. Ardından A.Y.nin AĞABEYLERE SELAM ÇATIŞMAYA DEVAM. YAŞIMIZIN YETMEDIĞI YERDE YAŞANTIMIZ YETER BIZ DENIZLI ÇOCUĞUYUZ. demesi de tepkilere neden oldu.

KEDİ SALDIRACAK DİYE KÖPEĞE ATMIŞ

Savcının karşısına çıkan çocuklardan A.Y. yüzmek için evden çıktıklarını bu sırada sokakta pitbull cinsi köpek bulduklarını onu da yanlarına aldıklarını bir süre sonra sokakta kediyle karşılaştıklarını kedinin kendisine saldıracağını düşündüğünü bu nedenle kediyi tutup köpeğe attığını söyledi.

KEDİYİ ALMAYA GÜÇLERİ YETMEMİŞ

Diğer 2 çocuk ise A.Y.nin kediyi tutup köpeğe attığını kendilerinin kediyi almaya çalıştığını ancak güçlerinin yetmediğini dile getirdi. Çocuklar daha sonra köpeği bıraktıklarını öne sürdü.

3 ÇOCUĞA EV HAPSİ

Şimdi her yerde pitbull cinsi köpeği ararkan mahkemeye çıkan çocukların cezası belli oldu. Market sahibi Zehra Kuşçunun beslediği hamile kedi Çıtırı gezdirdikleri pitbull cinsi köpeğin önüne atıp parçalatan H.P. M.Ü.Y. ve kardeşi A.Y. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece ev hapsine çaptırıldı.

Ensonhaber

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/2923262/bu-ulkede-adalet-var-diyen-el-kaldirsin