Gaziantep'te en çok tercih edilen marka belli oldu

Herkes için otomobiller üreten Fiat bu yılın ilk altı aylık döneminde gerçekleştirdiği 31.103 adetlik satış ile Türkiyede lider marka oldu.

GÜNÜN EN ÖNEMLİ HABERLERİ İÇİN TIKLA

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan ve Mayıs Ayı Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat il bazında da bu başarısını sürdürdü ve 2019 yılının ilk 5 aylık döneminde Türkiye genelinde yüzde 16lık pazar payı ile en büyük 20 ilin 16sı olmak üzere otomobilhafif ticari araç toplamında 48 ilde birden en fazla tercih edilen marka olma başarısı gösterdi. Fiat segmentasyon olarak bakıldığında 49 ilde otomobil ve 3 ilde de hafif ticari araç pazarında lider marka oldu.

Başarılı satış performansını  Gaziantepte de devam ettiren Fiat markası Anteplilerin de tercihi oldu.  TÜİK verilerine göre 2 bin 917 adet satış ile yüzde 16lık pay elde eden Fiat markası Gaziantepte de en çok tercih edilen marka oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan FIAT marka dırektörü Altan Aytaç markanın Gaziantepteki güçlü temsilcisi Topçuoğlu Otomotive teşekkür ederek sözlerine başladı. Aytaç Fiat Egea AilesiTürkiyenin En Çok Tercih Edilen Otomobili olmayı sürdürüyor. Mart ayında satışına başladığımız Street Sport ve S-Design versiyonlarımız ile başarımızı pekiştirmeyi sürdürüyoruz. Uzun yıllardan bu yana iş birliği içerisinde olduğumuz değerli bayimiz Topçuoğlu Otomotive özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. Gazianteplilerin en çok tercih ettiği marka olmak bizleri çok mutlu ediyor diye konuştu.

BASIN BÜLTENİ 

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/haber/2951686/gaziantepte-en-cok-tercih-edilen-marka-belli-oldu