Yeni Ömer'ler bulundu mu?

İsmail Tunç
İsmail Tunç

Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,Kısa bir süre önce yaptığı konuşmada partililere seslenerek "Yeni Ömerler bulmalıyız, partiye emeği geçmiş ancak kırılmış kardeşlerimizin gönlünü almalıyız" şeklinde ki konuşmasından aslında herkes kendine bir pay çıkardı.

Caption

Peki bu konuşma Gaziantep'te nasıl bir yankı yaptı?

Bu konuşmanın hemen ardından gönlü kırık, gerçekten Ak parti Gaziantep teşkilatın başarılı ve öz verili çalışmalar yapmış bir kaç kısık ses çıksada görünen o ki çok fazla etkili olmamış.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuşması ile ne demek istedi?

Benim ve benim gibi düşünen herkesin anladığı şu; Kendi menfaatleri uğruna çalışmayan, ihale takip etmayan, adil olan, dava için her türlü fedakarlığı yapan insanları bulun ve partiye kazandırın. Bu özelliklerin kimde olduğu her ne kadar bilinmese de görünen köy kılavuz istemez. Kim bu görünen köy benzetmesinde ki kişi?

Bana göre yıllardır nerede bir mağdur ve mazlum görse el uzatan, destek olan ve gerçek garibanın derdini dinleyip çözüm üreten Ak parti Gaziantep il başkanlığı engelliler koordinasyon merkezinde yöneticilik yapan namı diğer "Atom karınca" Hanifi Özdemir.

Kendisi de engelli olan ancak yıllardır yılmadan kader arkadaşları için mücadele eden bu adam acaba bahsedilen yeni Ömerlerden biri olabilir mi ? Bence olur hem de çok iyi olur. Tıpki fenomen dizi Seksenler'de manavlık yaparken belediye başkanı olan ve film olsa da gerçek hayta dair müthiş mesajlar veren Manav Mustafa gibi.

Vatandaş kendisini yönetende samimiyet, sıcaklık, adalet ve güven duygusu bekliyor. Bu da en doğal hakkı.

Kalın sağlıcakla...

- Gaziantep Haberleri | Gaziantep Son Dakika Haberleri | Yerel Haberler, İsmail Tunç tarafından kaleme alındı
https://www.gaziantepinhabercisi.com/makale/3179284/ismail-tunc/yeni-omerler-bulundu-mu